10.2. 2020 6:00

Ako pridať retro do modernej domácnosti, aby neprekážalo?

10.2. 2020 6:00

Ako pridať retro do modernej domácnosti, aby neprekážalo?

Foto: Construction Photography/Avalon

Možno máte po starých rodičoch krásnu sošku, kreslo či skrinku a nechcete sa toho vzdať. Objavili ste v sebe záľubu pre retro? Má to jeden háčik. Máte bývanie v modernom štýle, ale to vôbec nevadí...

Kombinácia je trendy

Narodili ste sa do šťastnej doby, pretože už dávno neplatí, že bývanie musí byť vždy iba v jednotnom štýle. Mix časových pásiem nie je tabu. Akurát ich treba správne zosynchronizovať, aby pôsobili ladne a nie ako päsť na oko.

Retro ako základ

Dobrý predpokladom je budovať zariadenie vertikálne ako časovú priamku. To znamená, že starožitnosť alebo niečo vintage bude akýmsi koreňom modernej nadstavby. Staršia pohovka bude veľmi zaujímavá pod moderným obrazom. Napríklad starožitná komoda bude super základom pre uloženie modernejších vecí. Neoplatí sa hneď striedať prvky 19. storočia a vychytávku 21. Ak medzi ne vtesnáte aj niečo z medziobdobia. To bude správna konštelácia, ktorú váš dizajn potrebuje.

Kuchyňa s vintage prvkami.
Kuchyňa s vintage prvkami.
Zdroj: MaxPixel's contributors

Kútik minulosti

Ak nemáte starožitné predmety dostatočnej veľkosti, ktoré ukotvia časový rámec, spravte si vlastné starožitné okienko. V tomto prípade to môže byť aj len v poličke. Ak ste sa rozhodli siahnuť po predmetoch, ktoré už majú, čo to odžité, sústreďte ich na jednom mieste. Budú tak pôsobiť omnoho estetickejšie, ucelenejšie, ako kúsok spomienok vo vašom modernom svete. Pokračovanie na 2. strane.

Pozrite si vkusne zakomponované retro doplnky do moderného interiéru.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
10.2. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44