11.4. 2023 18:00

Ako použiť farby, textúry a vzory pre zaujímavý a jedinečný vzhľad

11.4. 18:00

Ako použiť farby, textúry a vzory pre zaujímavý a jedinečný vzhľad

Foto: Westwing

Pri zariaďovaní interiéru často narazíte na dilemu - ako si vybrať z tisícov farieb, vzorov a textúr, aby výsledok bol harmonický? Chcete si predsa vytvoriť priestor, ktorý je jedinečný a zodpovedá vašej osobnosti. A my vám ponúkame niekoľko tipov od interiérových dizajnérov, s ktorými sa to podarí.

Začnite s výberom farby

Toto je dôležitá fáza, pretože výber farby ovplyvní zvyšok procesu zariaďovania. Skôr, než začnete kombinovať textúry a vzory, zvoľte farbu, ktorá bude v priestore kľúčová. Či ide o obývaciu izbu, spálňu alebo kuchyňu otázka znie, ako sa v miestnosti chcete cítiť? Čo jej zariadením chcete „povedať“? Túžite po mieste na relax, alebo po priestore, ktoré podnieti vašu kreativitu? Spôsob, ako chcete priestor vnímať, vás podvedome povedie pri výbere správnej farby. Určite pomôže, ak si naštudujete niečo o tom, akým spôsobom na nás jednotlivé farby pôsobia.

Tip od profesionálov:

Čím viac farby dáte do priestoru, tým viac energie získate. Ak chcete pokojnú miestnosť, držte sa jednej základnej farby a obmieňajte ju v rôznych odtieňoch. Ak chcete miestnosť, ktorá do vás vleje viac energie, vyberte si farebnú paletu s tromi až piatimi rôznymi, ale vzájomne sa dopĺňajúcimi odtieňmi. Držte sa pravidla 60-30-10, ktoré pozostáva z použitia 60 % vašej primárnej farby, 30 % sekundárnej farby a 10 % akcentovej farby.

Výrazná farba na ústrednej steny okamžite púta pozornosť.
Výrazná farba na ústrednej steny okamžite púta pozornosť.
Zdroj: Westwing
autor:  Radomir
11.4. 2023 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy