18.8. 2020 6:00

Ako dostať vidiecky štýl do každej z miestností? Máme šikovné tipy!

18.8. 6:00

Ako dostať vidiecky štýl do každej z miestností? Máme šikovné tipy!

Foto: design-studio-ideas.ru

Vidiecky štýl oslavuje prírodu, pôsobí príjemne, uvoľnene a útulne, preto patrí k najobľúbenejším. V rámci neho existujú rôzne varianty podľa krajiny pôvodu - anglický, škandinávsky, taliansky, francúzsky... Rozhodnite sa pre jeden a ten aplikujte do jednotlivých miestností v interiéri.

Na prvom mieste príroda

Vidiecky štýl je spätý s prírodou, čo sa prejavuje pri výbere nábytku i príslušenstva. Na stenách sú výrazné štruktúrované omietky, obklad z dreva, kameňa alebo tehly. Úprava podlahy podlieha účelu miestnosti, zväčša ide o keramickú dlažbu v kuchyni a kúpeľni a drevenú podlahu v obytných miestnostiach. Drevo je základom vidieckeho štýlu. Predovšetkým svetlé odtiene, na ktorých najlepšie vynikne štruktúra a kresba. Dobre však vyzerá i lakované drevo s miernou patinou, časť zariadenia môže byť z prútia. Prírodný pôvod majú tiež textílie, ktoré reprezentuje ľan, bavlna, vlna.

Vhodné farby

Vidiecky štýl sa nesie v znamení neutrálnych a zemitých odtieňov. V závislosti od zvolenej varianty „vidieka“ sú prípustné i pestrejšie farby, ktoré evokujú kvitnúce kvety na lúke. Ide o pastelové odtiene ružovej, modrej, žltej a zelenej, ktoré sa okrem stien môžu objaviť aj na nábytku. Bielou určite nič nepokazíte, no vyhýbajte sa jej studenému odtieňu, ktorý pôsobí stroho a chladne.

autor:  Radomir
18.8. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44