23.1. 2021 18:00

Teplejšie v kúpeľni aj bez kúrenia: Dekorácie, ktoré zohrejú

23.1. 18:00

Teplejšie v kúpeľni aj bez kúrenia: Dekorácie, ktoré zohrejú

Foto: archív

Kúpeľné sú často vlhké a studené. Nie v každej je radiátor a nie každá má aj prirodzený dostatok slnečného žiarenia. Možno máte rozmer kúpeľne určený a stavebné úpravy na rozšírenie, či presvetlenie neprichádzajú do úvahy. No zmieriť sa s osudom chladnej miestnosti nemusíte. Máme aspoň optické riešenia.

Teplejšie svetlo

Ak vám do kúpeľne prúdi ranné svetlo, vyhrali ste jackpot. Ide jednoducho a skvelú stimuláciu hormónov, tepla, dobrej atmosféry. Ak nemáte to šťastie, budete si musieť teplo zo slnečného svetla nahradiť sami. A to pomocou LED technológie. Stačí, ak si vyberiete žiarovku v rozsahu 2300 - 3500 Kelvinov. Tento údaj nájdete na samotnej žiarovke a okolo 3000 kelvinov je správna teplota do kúpeľne. Ak by ste totiž stavili na svetlo nad 6000 Kelvinov, bude vám pocitovo o niekoľko stupňov chladnejšie.

Farby

O vplyve farieb na človeka nemožno pochybovať. Ani o vplyve na harmóniu a pocit pohody. To znamená, že voľba správnych farieb do kúpeľne výborne zahrieva. Keďže v kúpeľni máme vodu, bude potrebné vyvažovať chlad spôsobený bielou a modrou. Na to je horúcou odpoveďou červená a žltá, na vyváženie tónov sa hodí skvele následne prirodzená drevitá farba, alebo tmavší orech, mahagón, či svetlejší odtieň bielej kávy.

Zdroj: marcos
23.1. 2021 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44