19.4. 2016 5:00

Aké farby sa hodia k drevu?

19.4. 2016 5:00

Aké farby sa hodia k drevu?

Drevo je v nábytkárstve najobľúbenejším materiálom, pretože nás dokáže očariť nielen zaujímavými štruktúrami a odtieňmi, ale aj na dotyk. Zamysleli sme sa nad tým, v akých farebných kombináciách sa jeho krása prejaví najlepšie.
Aké farby sa hodia k drevu?
Pri zariaďovaní interiéru, v ktorom má drevo prevahu, si veľa ľudí vyberá teplé odtiene stien, kobercov alebo nábytku. Prosto, uvažujú „tón v tóne". K žltkavým drevám vyberajú omietku alebo koberec, ktorý má podobný nádych.
Aké farby sa hodia k drevu?
Toto riešenie sa však môže vypomstiť - v skutočnosti tak totiž drevo v priestore zanikne a miestnosť získa priveľmi teplý nádych. Navyše, ak sú v interiéri vo výraznej prevahe teplé odtiene, bude priestor pôsobiť menší. Aby sa všetko nezlialo do pocitu, že v izbe horí, je dobré zvážiť triezvejšiu voľbu farieb.
Aké farby sa hodia k drevu?
Pri výbere čalúnenia alebo farby stien k nábytku v teplých odtieňoch dreva je zaujímavé skombinovať ich s farbami, ktoré sú prevažne chladné (ideálny pomer by mohol byť 65 - 75 % chladného tónu a 25 - 35 % teplého). Tomu zodpovedajú sivasté, modravé, nazelenalé odtiene. Aby drevo skutočne vyniklo - najmä ak ide o krásny stôl alebo zaujímavé stoličky, je dobré vyberať si čo najsvetlejšie odtiene týchto farieb.
Aké farby sa hodia k drevu?
Drevo nie je neutrálne - to je tiež detail, ktorý si mnoho ľudí neuvedomuje. Ak má miestnosť krásnu drevenú podlahu, bolo by škoda nechať ju „zapadnúť" na úkor búrlivo farebných stien. Zlatým pravidlom by preto mohlo byť: vyberte si obľúbenú farbu, ktorá by sa vám páčila na stenách - a potom siahnite po o tri odtiene svetlejšej.
Zdroj: nonka
19.4. 2016 5:00
Diskusia ()
Zdieľať článok