28.5. 2020 18:00

Aby jedálenský kút nebol iba stôl so stoličkami: Potrebujete tieto vychytávky!

28.5. 18:00

Aby jedálenský kút nebol iba stôl so stoličkami: Potrebujete tieto vychytávky!

Myslíte si, že jedálenský kút o level vyššie, je nezmysel? Čo už sa len dá vymyslieť v priestore, kde hrajú prím stôl a stoličky? Prezradíme vám...

Biela je biela

Môžete mať kuchynský servis rôznofarebný, zdobený, atraktívny, dokonca aj dizajnový s podpisom umelca, ale biela porcelánová klasika by mala byť povinnou jazdou pri peknom stolovaní. Je moderná v každom ročnom období a nikdy nebude nemoderná. Ak stavíte na pevný povrch a rustikálne zdobenie, upútate hostí a aj vy sami budete sadať k stolu s istou noblesou.

Netradičné svietenie

Lustre si dnes rozhodne nevyberáme len kvôli účelnosti. Veď na získanie osvetlenia by stačila aj obyčajná žiarovka vyvedená zo steny. Takže luster je vždy o estetike. Do jedálne sa hodia svietidlá s odhalenými žiarovkami.

Originálne osvetlenie jedálenského kútu má svoje čaro.
Originálne osvetlenie jedálenského kútu má svoje čaro.
Zdroj: archív NMH

Môžu to byť LED svetlá, pekné kryštálové lustre, aj netradičné prevedenie napríklad elektrických sviečok je niečím, čo vpraví do priestoru zážitok pri každom zasvietení. Nikde sa neoplatí venovať azda taký priestor osvetleniu ako práve nad jedálenským stolom.

Obmieňajte obrusy

Jedálenský stôl je bezpochyby hlavným prvkom celého priestoru. To znamená, že ak ho zmeníte, zmeníte tak vyžarovanie celého priestoru. Samozrejme, nemusíte každú sezónu meniť stôl, stačí iba jeho vizáž pomocou obrusov. Tie môžete striedať podľa sviatkov, ročných období alebo aj z mesiaca na mesiac. Bude to vždy zážitok a niečo nové.

Zdroj: marcos
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
28.5. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44