25.5. 2020 12:00

Aj mačky chcú svoj vlastný nábytok: Pozrite, čo všetko sa dá zohnať

25.5. 12:00

Aj mačky chcú svoj vlastný nábytok: Pozrite, čo všetko sa dá zohnať

Foto: archív NMH

Bývanie so zvieratkom pod jednou strechou si vyžaduje nielen veľa trpezlivosti, ale aj prejavy lásky a náklonnosti. Keď nášmu domácemu miláčikovi vyjdeme v ústrety v jeho prirodzených potrebách, iste sa nám za to odmení jeho spokojnosťou a poslušnosťou. U mačiek sa dá rozpoznať stav blaženosti ihneď. Vďaka schopnosti priasť.

Na charakter zvieratka nemáme dosah

Zobrať k sebe bývať akékoľvek zvieratko zahŕňa silné odhodlanie, pretože nielen my si potrebujeme zabezpečovať neustály komfort, ale rovnako ho potrebuje i náš pes, mačka, papagáj, korytnačka atď. I keď zvieratá sa čoraz viac domestikujú, nedokážeme ich „prenaonačiť" tak, aby nám boli v mnohom podobné. Na zvieracie inštinkty nemáme dosah.

Keď leňošenie striedajú chvíle aktivity

I keď mačky poznáme skôr ako zvieratká, ktoré leňošia, striehnu na korisť a kraľujú vo vybranom teritóriu, tak existujú aj mačky interiérové, ktoré tento priestor len neradi opúšťajú. Na ich chovaní to však nič nemení, pretože chvíle, keď sú aktívne striedajú tie, počas ktorých sladko odpočívajú. Aby nám mačka neobrátila dom hore nohami, vytvoríme jej vlastný kútik.

Odpočívadlo pre mačky.
Odpočívadlo pre mačky.
Zdroj: archív NMH

Mačka dopytuje mať vlastnú preliezačku

Mačka je hravý tvor, ktorý rád a pohotovo reaguje na množstvo vnemov. Mačke len ťažko vysvetlíme ako psovi príkazom no-no, že tu a tam nesmie ležať, skočiť, respektíve pobývať. Zvieratká ako pes, mačka alebo vták zvlášť obľubujú sa zdržiavať na miestach, z ktorých majú výhľad. Aby nám mačka nevysedávala na gauči alebo kresle, kúpime jej preliezačku.

Ako zvrátiť ničenie nábytku driapaním

Krásne ladies si dobre uvedomujú, čo im patrí a kde majú v byte alebo v dome svoje vlastné miestečko. Aby sme sa vyhli doničeniu nábytku driapaním pazúrikmi, rozhodne by sme nemali zaváhať zadovážiť si alebo vlastnoručne vyrobiť takzvané mačacie stropy a škrabadlá. Ak chceme mačkám vyjsť skutočne v ústrety, spravíme im u nás pod stropom poličkové trasy.

Mačacia preliezačka.
Mačacia preliezačka.
Zdroj: archív NMH

Nechajte sa inšpirovať mačacím nábytkom v galérii.

Zdroj: katarína
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
25.5. 2020 12:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44