8.2. 2020 9:00

6 trendy nápadov na podlahu v kúpeľni: Zabudnite na zastaralé dlažby

8.2. 9:00

6 trendy nápadov na podlahu v kúpeľni: Zabudnite na zastaralé dlažby

Žijete v presvedčení, že do kúpeľne patrí iba dlažba? Radi vás vyvedieme z omylu.

Doba riadne pokročila a pri navrhovaní svojej kúpeľne máte možnosť siahnuť po celom rade materiálov, ktoré boli v minulosti obchádzané alebo neznáme. Dnes však môžeme využívať ich praktickosť a zároveň estetickosť i v náročnom prostredí kúpeľne či toalety.

Áno, drevo na podlahu v kúpeľni!

Nebojte sa, toto drevo sa totiž nespráva ako typické drevo. Trojvrstvové drevené podlahy sú vynikajúcim riešením. Základom je nosná stredná doska, ktorá má na spodnej strane protiťažnú drevenú vrstvu a na hornej strane je nalepená nášľapná vrstva. Táto konštrukcia z troch vrstiev je stabilnejšia ako masívna drevená podlaha.

Stabilná v zmysle, že je menej náchylná k zrážaniu a bobtnaniu kvôli kolísaniu teploty a vlhkosti v miestnosti. Životnosť drevenej trojvrstvovej podlahy je niekoľkonásobne dlhšia, než napr. u bežných laminátových podláh.

6 trendy nápadov na podlahu v kúpeľni: Zabudnite na zastaralé dlažby
Zdroj: topptiles.co.uk

 

Vinyl

Ide o zaujímavú voľbu materiálu, ktorý zvládne vlhké a náročné prostredie, pričom dokáže imitovať vzhľad dreva či kameňa, samozrejme za zlomok ceny týchto materiálov. Na dokonalú imitáciu sa využíva digitálna tlač priamo na materiál. Kvalitný vinyl je príjemný na dotyk, a ak ho správne zladíte, môže byť vizuálnym pokračovaním podlahy v ostatných miestnostiach.

Prírodný kameň

Mramor, travertín či mramorové dlaždice, to všetko sú nádherné voľby pre kúpeľne. Ide o materiály, ktoré vám vydržia po desaťročia. Keďže každý druh kameňa je do určitej miery porézny, je potrebné pred a po inštalácii tento povrch zapečatiť.

Laminát

Prekvapili sme vás? Áno, aj výrobcovia laminátových povrchov myslia na náročné podmienky. Práve preto je možné dostať aj laminátové podlahy so špeciálnou úpravou, vďaka ktorej si užijete výhody tohto povrchu aj na toalete či v kúpeľni. Pokračovanie na 2. strane.

Viac ukážok nájdete vo fotogalérii.

6 trendy nápadov na podlahu v kúpeľni: Zabudnite na zastaralé dlažby
Zdroj: homesoflove.com

 

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
8.2. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44