13.7. 2020 15:00

6 najobľúbenejších tvarov kuchýň: Už máte vybratú tú svoju?

13.7. 15:00

6 najobľúbenejších tvarov kuchýň: Už máte vybratú tú svoju?

Foto: unsplash.com

Konečne sa blíži čas na novú kuchyňu? Naplánujte si ju správne nielen vzhľadom na zariadenie, ale hlavne na tvar! Existuje totiž niekoľko základných tvarov, ktoré sa používajú najčastejšie. Rozhodne si vyberiete...

Máte k dispozícii priestor prakticky bez obmedzení, napríklad vo svojom novom rodinnom dome? Ak zatiaľ sedíte nad plánmi, rozhodne zvážte svoje kuchynské potreby. Táto miestnosť je dôležitá v každej domácnosti, avšak pre milovníkov dobrého jedla či rodiny s malými deťmi bude ešte dôležitejšia.

Keď sa krása snúbi s rozumom

Tvar písmana U: Aký je ideálny tvar kuchyne? Odborníci vysvetľujú, že do každého priestoru sa môže hodiť iný tvar, v zásade však vyberáme z piatich základných. Prvým je kuchyňa v tvare U. Ide o rozmiestnenie spotrebičov a kuchynského zariadenia okolo troch stien miestnosti. Tento tvar vám ponúkne mnoho pracovnej plochy i miest, kde môžete postaviť každodenne používané spotrebiče. Do kuchyne tvaru U môžete zakomponovať okná i dvere, počítajte však s tým, že vám následne uberú z ukladacieho i pracovného priestoru. Ideálne sú do bytov či domov, kde kuchyňa tvorí jednu neprechodnú miestnosť.

Kuchyňa v tvare U  môže mať v sebe zakomponované aj okná, napríklad nad drezom.
Kuchyňa v tvare U môže mať v sebe zakomponované aj okná, napríklad nad drezom.
Zdroj: unsplash.com

Tvar písmena L: Viac otvorenejší koncept predstavuje kuchyňa s tvarom písmena L. Prakticky ju umiestnite aj do menších miestností, navyše sa hodí do dlhých a úzkych miestností či všade tam, kde sú kuchyne prechodné. Dobre zostavená kuchyňa tvaru L môže poskytnúť dostatok priestoru na varenie i stolovanie.

autor:  Andrea
13.7. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44