19.1. 2020 6:00

6 farebných kombinácií, ktorým sa v kuchyni vyhýbate a robíte tak chybu!

19.1. 6:00

6 farebných kombinácií, ktorým sa v kuchyni vyhýbate a robíte tak chybu!

Jednofarebnosť je jednotvárna! Práve kombinácia dvoch farieb je to pravé orechové. Toto spojenie však musí byť ako príjemná symfónia, nie ako rušivý element štýlu päsť na oko. Týmto kuchynským duetám hovoríme ÁNO!

Biela a šedá

Vhodné pre ľudí, ktorí majú kuchyňu napríklad menších rozmerov, prípadne majú záľubu v čistote a v svetlosti. Jemne šedá dodáva bielej hĺbku a zároveň nebude pôsobiť tak sterilne ako nemocničné prostredie. V takto dobre zladenej kombinácii sú peknými dizajnovými doplnkami prírodné odtiene drevených dekorácií.

Biela s modrou

Toto spojenie možno považovať za akýsi odtieň marockého štýlu, ale napríklad aj slovenská majolika disponuje týmito dvoma farbami. Ide o kombináciu, ktorá je pre kuchyňu veľmi atraktívna. Či už chcete svojimi pokrmami smerovať k orientálnej kuchyni, alebo naopak máte záľubu v slovenskej tradícii, je to kombinácia presne pre vás. Ide o skvelú kompozíciu, ak chcete stenu dozdobiť ľudovou keramikou alebo fajánsom.

6 farebných kombinácií, ktorým sa v kuchyni vyhýbate a robíte tak chybu!
Zdroj: housebeautiful.com

 

Drevo a sklo

Menej tradičná, z prvej rany možno pripomína nejakú noblesnú reštauráciu, ale práve preto je táto kombinácia zaujímavá. Spája v sebe ľahkosť a otvorenosť so zemitou príťažlivosťou drevených povrchov. Ak budete hľadať ešte tretieho farebného do partie, tak to skúste s čiernym doplnkom - s mramorovou platňou na pracovnej doske. Pokračovanie na 2. strane.

Presvedčte sa v galérii na vlastné oči, aké krásne kombinácie môžu vzniknúť týmito spojeniami.

Zdroj: marcos
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
19.1. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44