20.1. 2019 22:00

5 trikov, vďaka ktorým vám biela kuchynská linka nikdy nezožltne

20.1. 2019 22:00

5 trikov, vďaka ktorým vám biela kuchynská linka nikdy nezožltne

Neodolali ste čaru bielej kuchynskej linky? Biela je moderná, elegantná a nadčasová a priestor zväčšuje. Najlepšie však vyzerá len vtedy, ak je naozaj biela. Zažltnutý ani sivastý nádych jej nepristane, preto vám poradíme, ako ju udržať snehobielu.

5 trikov, vďaka ktorým vám biela kuchynská linka nikdy nezožltne

Nie je biela ako biela alebo kvalita je dôležitá

Prvý krok pre dlhotrvajúcu bielu robíte už pri výbere linky. Oplatí sa investovať do kvality. Úlohu zohráva i povrchová úprava. Mnohí majitelia bielych liniek nedajú dopustiť na lesklú úpravu, ktorá sa ľahšie udržiava. Máte istotu, že lakovaný povrch časom „nezostarne" a stačí ho utrieť vlhkou handrou a jemným saponátom.

Ostatní práve čítajú: Tento trend z ulíc sa dostáva do interiérov. Budete ho chcieť aj vy!

Pozor na slnko a výpary z varenia

Chráňte kuchynskú linku pred priamym slnečným žiarením. Priame slnko môže spôsobiť zažltnutie. Inštalujte na okná záclony alebo žalúzie. Počas varenia vždy používajte digestor. Čiastočky tuku z varenia sú hlavnou príčinou vzniku fľakov na bielej linke. Ak ide o linku s matným povrchom, postupne sa „zažerú" do štruktúry a bude náročné ich odstrániť.

5 trikov, vďaka ktorým vám biela kuchynská linka nikdy nezožltne

 

Používajte úchytky

Biela linka bez úchytiek s push otváraním vyzerá dizajnovo, ale nevyhnete sa náročnému čisteniu. Radšej si vyberte pekné úchytky a biele skrinky otvárajte s nimi. Eliminujete mastné odtlačky prstov a tiež prípadné poškodenie povrchu od nechtov. Akékoľvek znečistenie vždy odstráňte čo najskôr. Čím dlhšie škvrna na povrch pôsobí, tým viac sa do neho zažerie a bude náročnejšie ju vyčistiť.

Ostatní práve čítajú: 4 TOP trendy pre rok 2019, ktoré musíte mať! 

Domáci čistiaci prostriedok

Na čistenie používajte len mäkkú handru, vodu a jemný čistiaci prostriedok. Pri umývaní nepoužívajte abrazívne prostriedky, ktoré môžu poškriabať povrch. Mikroskopické trhlinky síce nevidíte, ale prach a mastnota sa v nich usadia a uberú bielej linke na kráse.

5 trikov, vďaka ktorým vám biela kuchynská linka nikdy nezožltne

 

Ak chcete, aby biela linka ostala jasná a svieža, raz mesačne ju vyčistite roztokom zo šálky octu, lyžice sódy a dvoch šálok teplej vody. Podobný bieliaci kúpeľ môžete dopriať bielemu smaltovanému drezu.

Ostatní práve čítajú: Poznáme vec, ktorá bude tento rok totálne OUT: Má ju doma takmer každý, bohužiaľ

Zástena a pracovná doska

Zvolili ste si do kuchyne biely obklad s bielou škárovacou hmotou? Možno ste už oľutovali, ale aj ten sa dá oživiť. Urobte si pastu zo sódy a z octu a pomocou starej zubnej kefky ju naneste do škár. Nechajte pôsobiť, a potom poriadne vyšúchajte.

Ostatní práve čítajú: Uprednostňujete v spálni biele alebo pastelové steny? Hovorí to o vašej povahe TOTO

Bielu pracovnú dosku z laminátu môžete vyčistiť rovnakou pastou. Na prírodný kameň použite peroxid vodíka a pár kvapiek amoniaku.

Pozrite si v galérii dizajn bielych kuchynských liniek. Ani omylom nie sú nudné!

Zdroj: radomír
20.1. 2019 22:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44