4.4. 2020 21:00

5 najčastejších feng-šuej chýb, ktorých sa doma dopúšťame

4.4. 21:00

5 najčastejších feng-šuej chýb, ktorých sa doma dopúšťame

Foto: unsplash.com

Filozofia feng-šuej nabáda k určitým pravidlám pri zariaďovaní domácnosti, ktorými docielime harmonické prostredie a zdravšie bývanie. Toto sú najčastejšie chyby, ktoré pri tom robíme.

Feng-šuej pravidlá majú pomôcť tomu, aby bolo bývanie pokojnejšie, harmonickejšie, nabité pozitívnou energiou. Mnohé z týchto pravidiel vychádzajú zo zdravého sedliackeho rozumu. Niekedy sa však stane, že sa pri zariaďovaní neriadime prirodzeným inštinktom.

1. Najprv vypratať, potom použiť zásady feng-šuej

Najčastejšou chybou, ktorú amatérski nadšenci feng-šuej robia, je aplikovanie spomínaných pravidiel do už zariadeného interiéru bez toho, aby ho najprv vypratali. Pritom prvou zásadou by malo byť miestnosť najprv doslova vybieliť. V opačnom prípade sa totiž často stáva, že obyvatelia trpia selektívnou slepotou - niektoré porušenia zásad feng-šuej jednoducho nevidia, pretože s nimi žijú už dlhý čas. Navyše, jedna z podstatných zásad feng-šuej spočíva v tom, že interiér by nemal byť preplnený, aby v ňom mohla energia voľne prúdiť. Takže: Najprv vytriediť veci, ktoré skladujeme len zo zotrvačnosti (vyhodiť, darovať, predať) - a až potom aplikovať pravidlá feng-šuej.

2. Z postele, sedačky a stola nevidno na dvere

Jednoducho, náš inštinkt, sídliaci v najhlbšej časti mozgu - amygdale - nám našepkáva, že potrebujeme mať prehľad o pohybe v miestnosti. Podvedome potrebujeme mať pod kontrolou, kto vstúpi do miestnosti. Ak je však nábytková zostava v miestnosti usporiadaná tak, že prichádzajúci vstupujú akoby od chrbta, vždy budeme tak trochu na ihlách. A pokoj feng-šuej je preč!Čiže: Snažiť sa umiestniť písací stôl tak, aby nás náhly návštevník nezaskočil. A rovnako, sedačka aj posteľ by mala mať výhľad na dvere.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
4.4. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44