Neo industriálny štýl
Netreba si ho zamieňať s priemyselným dizajnom. Neo-industriálny alebo industriálny interiérový dizajn si požičiava prvky priemyselnej architektúry, ako betónové steny, oceľové detaily a sparťanské okná a používa ich v obytných interiéroch. V poslednom období sa tento industriálny štýl presadzuje hlavne v novostavbách, rovnako tak aj v priemyselných budovách premenených na obytné priestory a lofty. Zachovávajú si tak svoje čaro aj drsnejší šmrnc. Na tento štýl sa však hodia skôr väčšie priestory, ktoré viete dodatočne zútulniť, aby nepôsobili chladne.
Moderný maximalizmus
Je opakom minimalizmu. Moderný maximalizmus pracuje s presýtením priestoru, ale bez prílišnej stiesnenosti. Práve naopak. Ide na to atraktívnym spôsobom. Farby sú zladené, itneriér vyplnený, ale funkčný aj príjemne vľúdny. Dizajnérka Betsy Wentz dokazuje, že existuje aj moderný spôsob maximalizmu. Vo svojom vlastnom dome v Pensylvánii zakomponovala výrazné farby a vzorované textílie s pruhovanými líniami aj horizontálnymi a to všetko s moderným zariadením. Nielen minimum vecí pôsobí dobre.
Eklektický štýl
Ide o štýl, ktorý v sebe kombinuje mnoho rôznorodých štýlov. Napríklad závesy do obývačky s abstraktným vzorom s boho pohovkou, alebo kobercom s vysokým vlasom. Eklektický dizajn je vzdialený príbuzný maximalizmu, no obsahuje prvky z rôznych štýlov, období a miest spojených do jedinečného priestoru. Využiť môžete pokojne aj africké textílie, ázijské a americké umenie a súčasný nábytok.
Organický minimalizmus
Je tak trochu ako interiérové vegánstvo. Využíva prírodné materiály a grafické kontrasty vytvorené zásadne na báze protichodných línií, na ktoré bežne narazíme aj v prírode. Čo sa týka farieb, materiálov aj štruktúry. Dominantnou je kresba dreva a prírodné motívy vrátane kvetov a živočíchov. Výsledkom je spojenie organickej moderny a organického minimalizmu.
Art Deco
Malá galéria pokojne aj v panelákovom príbytku. Siaha do Európy 20. rokov 20. storočia a uprednostňuje geometrické tvary a zložitú dekoráciu v kombinácii s luxusnými materiálmi, ako je lak, zrkadlové sklo a mramor. Moderné interpretácie sa hodia skôr do rozsiahlejších priestorov, kde má priestor vyniknúť bohémske prostredie o niečo viac ako v malometrážnej izbe.