24.4. 2020 18:00

Kúpeľne, ktoré opekneli vďaka sklenej stene: Skoncujete so závesmi aj vy?

24.4. 18:00

Kúpeľne, ktoré opekneli vďaka sklenej stene: Skoncujete so závesmi aj vy?

Zabrániť tomu, aby voda pri sprchovaní striekala po celej kúpeľni, sa dá viacerými spôsobmi. V malom priestore je ideálna sklená priečka. Samozrejme, natiahnuť tyč so závesom nad vaňou alebo sprchou je ľahké a lacné riešenie. Nie je však najhygienickejšie a rozhodne nie najelegantnejšie.

Hoci na fotografiách bývajú sprchovacie závesy krásne zvlnené a nazdobené, realita nás často presviedča o inom. Najmä v malej kúpeľni to naozaj vyzerá stiesnene a neraz aj vlhko. Relatívne malou zmenou, ako je investícia do sklenej priečky namiesto závesu, sa dá dosiahnuť naozaj výrazný posun. Presvedčia vás o tom tieto premenené kúpeľne.

Zmena farby kúpeľne a dodanie sklenej priečky celkom zmenili výzor miestnosti.
Zdroj: archív

Predovšetkým v malých kúpeľniach rozhoduje aj farba obkladov, ktoré dokážu odrážať svetlo a tak vyvolať ilúziu väčšieho priestoru. Ak sa obávate toho, že kúpeľňa bez závesu stratí na útulnosti alebo bude pôsobiť chladne, príjemný dojem možno vyvolať aj inak. Napríklad tým, že zvolíme vzorované dlaždice na podlahe, ktoré nahradia koberec. Alebo tým, že neobložíme keramickým obkladom všetky steny v kúpeľni, ale len tie, ktoré sa dostanú do kontaktu s vodou.

Pozrite sa do galérie článku a uvidíte viac. Vydarené kúpeľňové premeny dokážu inšpirovať a možno aj vás presvedčia, že stačí mílo, aby ste túto miestnosť opäť začali milovať!

Zdroj: nonka zdroj foto: houzz
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
24.4. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44