11.1. 2021 12:00

5 drobností, ktoré robiť každý deň, aby u vás bolo čistejšie

11.1. 12:00

5 drobností, ktoré robiť každý deň, aby u vás bolo čistejšie

Foto: Shutterstock

Nikomu sa nechce každý deň absolvovať generálne upratovanie. A ani to netreba. Ak však máte pocit, že by ste chceli väčší poriadok, no neinvestovať veľa času či energie, máme riešenie, Je tu pár vecí, ktoré sú rýchle, jednoduché a vďaka nim to doma vyzerá o poznanie lepšie.

Myslite teda strategicky a uvažujte, odkiaľ sa u vás doma berie najviac nečistôt. Kde vidíte najväčší neporiadok a čo doslova udiera do očí? Podľa tohto si vyberte rýchle činnosti, ktoré budete každý deň robiť, aby ste zmenili čistotu i dojem z vášho bývania.

1. Čistejšia predsieň

Neprehliadajte predsieň, hoci je aj malá. Je to miesto, kde sa vyzúvame, takže sa v nej kopia nečistoty, je to tiež miesto, kde vešiame všetko, čo si vyzlečieme. Často je nezorganizovaná a na zemi plná smietok, takže ju upracte deň čo deň. Pozametajte, poskrývajte veci do úložných priestorov a pozrite na ten rozdiel. Človek má hneď pocit, že vstupuje do čistejšieho a upratanejšieho interiéru.

2. Kuchyňa bez omrviniek

Asi to u vás nebude inak a najväčší neporiadok na zemi je práve v kuchyni. Varí sa tu a konzumuje, takže omrviniek - a to ani nemusíte mať malé deti -  je až-až. Oplatí sa každý jeden deň pozametať či povysávať, aby sa nečistoty nekopili a nenosili do zvyšku bytu alebo domu. Aby bol poriadok naozaj viditeľný, nezabudnite dôkladne utrieť všetky plochy - teda pracovnú dosku i stôl. Pri tejto činnosti ich prirodzene upracete a okamžite uvidíte výsledok.

autor:  Gabi
11.1. 2021 12:00
Diskusia  ()
Diskusia
44