10.5. 2020 18:00

5 chýb v kúpeľni, ktoré si možno nevšimnete, ale profík OKAMŽITE!

10.5. 18:00

5 chýb v kúpeľni, ktoré si možno nevšimnete, ale profík OKAMŽITE!

Samozrejme, všetci si domácnosť zariaďujeme tak, aby sa páčila predovšetkým nám a aby sme sa v nej dobre cítili. No priznajme si, istú úlohu zohráva aj to, že pekným interiérom chceme urobiť dojem na našich hostí.

Môžeme si aj stokrát povedať, že nvm je názor druhých ukradnutý, hlavné je to, čo sa páči vám. Poznáte však gazdinku, ktorá pred príchodom návštevy neuprace a nepoumýva kúpeľňu? Pravdepodobne by ste takú hľadali ťažko. Bývaním sa chceme pochváliť - a tu je zoznam vecí, ktoré si všimnú profesionáli z oblasti interiérov. Prekvapivo, architekti si nebudú až tak veľmi všímať, či máme fialové alebo hnedé uteráky. Pravdepodobne ich nechá chladnými aj to, či máme v kúpeľni plastový pohárik na zubné kefky alebo keramický. Sú však veci, ktoré si laici hneď neuvedomia, zato odborníkom hneď udrú do očí. 

1. Zlé svetlo

Prvou chybou, ktorá sa dá zároveň najľahšie odstrániť, je výber žiarivky. Napriek tomu, že trend nás nabáda na úsporné žiarivky, ktoré sa do plnej sily rozsvietia postupne (spravidla to trvá viac než minútu), kúpeľňa je miestnosť, v ktorej potrebujeme svetlo hneď. Na rozdiel od obývačky, v ktorej je postupné rozsvecovanie dokonca príjemné. V kúpeľni a na toalete sa zvyčajne nezdržíme taký dlhý čas, aby úsporná žiarivka priniesla naozaj efektívnu finančnú alebo energetickú úsporu. Okrem vhodnej žiarivky však treba myslieť aj na dostatok svetelných zdrojov: napríklad okolo zrkadla, aby sa domáca pani mohla namaľovať bez toho, aby jej na tvári vznikali čudné tiene. Dôležité je tiež dobré svetlo v sprche (pri odstraňovaní chĺpkov na nezaplatenie).

Svetlo je v kúpeľni veľmi dôležité.
Svetlo je v kúpeľni veľmi dôležité.
Zdroj: archív NMH

2. Priveľa alebo rôznorodých povrchov

Kombinácia rôznych typov dreva, dlaždíc, obkladačiek, rozličné materiály... niektoré kúpeľne pripomínajú vzorkovne nábytku. Druhým extrémom je povrchová nuda. To sú kúpeľne, ktoré sú úplne bez nápadu a hlavne bez toho, čo architekti najviac ocenia: charakter. Nájsť správnu mieru, ako skombinovať materiály tak, aby v kúpeľni nevznikol materiálový cirkus, ale ani nuda, vôbec nie je ľahké.

Zdroj: nonka
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
10.5. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44