26.8. 2020 18:00

4 najčastejšie chyby pri kúpe koberca: Neurobte ich aj vy!

26.8. 2020 18:00

4 najčastejšie chyby pri kúpe koberca: Neurobte ich aj vy!

Foto: archív

Prvá dilema prichádza pri rozhodovaní, či koberec dať alebo nie, ďalšia vtedy, keď ho ideme reálne vyberať. Na trhu je také množstvo jeho prevedení, že je pomerne ľahké pri výbere podľahnúť nesprávnemu dojmu a spraviť menšiu či väčšiu chybu. Na čo pozor, aby ste potom neľutovali?

Závisí aj na podložke - a poriadne!

Neznie to možno šetrne k vašej peňaženke, ale pri kúpe koberca by ste mali investovať aj do jeho položky. Nebude ju vidieť a javí sa to ako zbytočná investícia navyše, ale skúsnosti hovoria, že nie je. Koberec položený na vhodnej podložke nielen lepšie tlmí kroky, ale aj lepšie vyzerá, dlhšie vydrží a tiež zvyšuje bezpečnosť v domácnosti. 

Rovnaký výzor neznamená rovnakú kvalitu

Vybrať si zo záplavy výrobcov a výrobkov je naozaj drina, ale nenechajte sa oklamať dojmom, že čo rovnako vyzerá, to je aj rovnako kvalitné. Koberec nevyberajte len očami či dotykom ruky a nohy, ale aj otázkami na predajcu. Kvalitu spoznáte podľa typu vlákna, podľa hmotnosti vlasu, podľa zákrutu vlákna a poďla hustoty. Za zmienku stojí, že kým niekto dáva záruku dva roky, iný dá 10 rokov, a to už o niečom svedčí.

Geometrický vzor pridá miestnosti nový rozmer.
Geometrický vzor pridá miestnosti nový rozmer.
Zdroj: pexels.com

Ťažší nemusí byť kvalitnejší

Ako sme už spomínali, koberce sú označované aj váhou vlasu. Ide o stanovené číslo a mnohí zákazníci sa tak nechajú zviesť k tomu, že čím vyššie, tým je koberec lepší. Tento faktor je však iba jedným z mnohých a sám o sebe nerozhoduje o celkovej kvalite vybraného koberca. Predajcovia by to mali človeku vedieť presne vysvetliť, aby si vedel finálne vybrať.

Dbajte na životný štýl u vás doma

Pri kúpe koberca by ste rozhodne nemali zabúdať na životný štýl, aký doma vediete. Práve ten vás navedie k tomu, po akom modeli siahnuť a medzi ktorými vyberať. Je zbytočné ísť do štýlového koberca s vysokým vlasom, ak bude na frekventovanom mieste viacčlennej rodiny. Tam treba niečo odolné a trvácne, myslite aj na farby, ktoré volíte. Presvetlený byt vyžaduje niečo, čo nebledne na slnku, prípadne ak máte domácich miláčikov, je vhodné prispôsobiť farbu koberca ich chlpom.

Faktorov na zváženie je naozaj dosť, preto si nechajte poradiť. Skombinujte svoj vkus s odbornými radami a o chvíľu máte doma krásny a praktický koberec.

autor:  Gabi
26.8. 2020 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy