2.6. 2020 15:00

3 zásady vidieckeho štýlu: Držte sa ich a vaše bývanie sa podarí!

2.6. 15:00

3 zásady vidieckeho štýlu: Držte sa ich a vaše bývanie sa podarí!

Foto: design-studio-ideas.ru

Je vidiecky štýl váš obľúbený? Možno však stále tápete ako ho vlastne dostať do svojej domácnosti. Nebude to až také zložité, dôležité je, aby všetko spolu tvorilo jeden harmonický celok.

Vidiecky štýl je jednoduchý a vizuálne veľmi príťažlivý. Ako si ho však doma stvoriť tak, aby pôsobil prirodzene a zároveň potešil pri každom pohľade? Základom v tomto prípade budú prírodné materiály, napríklad surové drevo, kameň ale aj kov v ich organickej podobe, tak ako by ste ich neraz našli priamo v prírode. Práve takto zariadené interiéry pôsobia jednoducho a útulne.

Základné materiály

Dominantným prvkom vidieckeho štýlu bude jednoznačne drevo. Nafarbené či inak ošetrené drevo dodáva miestnostiam zemitý a prirodzený vzhľad. Na podlahy zvažujte v prvom rade široké drevené dosky, dosiahnete tak najautentickejší vzhľad, ktorý môžete skopírovať aj na strope. Druhou voľbou – typicky v domoch či chatách môže byť použitie kameňa na podlahy.

Obklopte sa drevom - pôsobí útulne a domácky. Navyše ním dosiahnete zaujímavé efekty.
Obklopte sa drevom - pôsobí útulne a domácky. Navyše ním dosiahnete zaujímavé efekty.
Zdroj: unsplash.com

Tretím základným materiálom bude kov, hoci sa to na prvý pohľad vôbec nemusí zdať. Všimnite si však, že v typických vidieckych interiéroch visia v kuchyni na stenách panvice i iné pomôcky práve z kovu, medzi doplnkami nájdeme kovové vedrá, kanvice či umývadlá a kov je zároveň aj výrazným prvkom na rôznych kusoch nábytku.

Náš tip: Dôležitou súčasťou vidieckeho štýlu je patina. Nemusí byť okatá a zámerne priznaná, dojem starobylosti a dlhého používania môžete dosiahnuť aj výberom farebnosti pričom zvolené odtiene pôsobia na prvý pohľad vyblednuto akoby na farby a vzory dlhé roky pôsobilo slnečné svetlo.

Tento dojem podporíte výberom neutrálnej farebnej palety. Farby ako hnedá, béžová či krémová sú tou pravou voľbou, pretože sa vynikajúco dopĺňajú s rôznymi odtieňmi zelenej, modrej a červenej. Ich kombinácie majú vytvárať teplý a zemitý pocit, inak je ich voľba v interiéroch i exteriéroch plne vo vašich rukách.

autor:  Andrea
2.6. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44