7.6. 2020 18:00

3 najčastejšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní kúpeľne

7.6. 18:00

3 najčastejšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní kúpeľne

Foto: Getty images/hgtv.com

Zrenovovať staršiu kúpeľňu alebo dokonca vymyslieť celkom novú v rodinnom dome nie je také jednoduché, ako sa zdá. Toto sú najčastejšie chyby, na ktoré si treba dať pozor.

Kuchyňa a kúpeľňa sú dve časti bytu, ktoré často nemeníme. Podľa prieskumu, ktorý robila Ikea medzi slovenskými, českými a maďarskými zákazníkmid, dokonca vybavenie v týchto priestoroch meníme zriedkavejšie, než nové auto. Keď sa už teda odhodláme na zmenu, mali by sme si dobre premyslieť, kde čo bude.

1. Pozor na nerozhodnosť

Nerozhodnosť je neraz za tým, že kúpeľňa hýri rôznorodými prvkami, ktoré si navzájom konkurujú. Najmä v malých kúpeľniach skutočne platí, že menej je viac. To však neznamená, že v malej kúpeľni máme rezignovať na eleganciu či pôvab. Práve naopak - malá kúpeľňa nemusí byť nudná ako kasáreň. Je však dobré vybrať si jeden - dva zaujímavé prvky a ostatné im podriadiť. Ak milujete mozaiku, možno postačí, aby bola len na podlahe - a zvyšok obkladov bude skôr nenápadný.
Ak vás láka predstava dominantného zrkadla vo výraznom ráme, možno by umývadlo nemuselo mať extravagantnú batériu. Jednoducho, oči by v malej miestnosti nemali preskakovať sem a tam.

3 najčastejšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní kúpeľne

2. Pozor na osvetlenie

Šetriť na kvalitnom osvetlení v kúpeľni sa nevyplatí. A to nielen v prípade, že ju používate na skrášľovanie a maľovanie mejkapu. Ideálne je mať jedno svietidlo na strope a dve o bokoch zrkadla. Tak sa na tvári nebudú robiť tiene a holenie či kontrola pokožky pôjde naozaj ľahko.

Pozrite si video so zaujímavými DIY tipmi do kúpeľne:

3. Pozor na márnivosť

Ponuka výrobcov na veľkolepé zariadenie je taká veľká, až človeku prechádza zrak. Pri ich výbere však treba zostať nohami na zemi - kúpeľňa má byť predovšetkým praktická. V rannom strese totiž nebudeme mať tú istú trpezlivosť, ako v čase, keď sme si vysnívali príjemný večer s vaňou plnou peny a pohárom sektu v ruke. Ako sa bude podlaha udržiavať? Dá sa vybavenie ľahko čistiť? Ak bývate v rodinnom dome a máte kúpeľní viac, skúste svoje romantické sny naplniť v menšej kúpeľni alebo v oddelenej toalete a hlavnú kúpeľňu, ktorú budete využívať najčastejšie, radšej držte v praktickom duchu.

Zdroj: nonka zdroj foto: apartment therapy
7.6. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44