4.10. 2021 18:00

20x minimalistická spálňa: Veľa v nej netreba a vyzerá skvelo

4.10. 2021 18:00

20x minimalistická spálňa: Veľa v nej netreba a vyzerá skvelo

Foto: House Beautiful

Pri téme bývania sa minimalizmus skloňuje stále viac. Mnohí však zabúdajú, že "v preklade" neznamená nudný alebo strohý. Pokojne sadne aj tým, ktorí majú radi okolo seba niečo navyše. Len treba vedieť, ako si minimalistickú izbu vyskladať k spokojnosti.

Spálňa je miestnosťou, ktorá je určená na samé príjemné veci. Relax, spánok i romantiku, mali by sme v nej rozjímať a mať vlastný pokoj. Práve preto je priam ideálna na minimalistický prístup. Netreba veľa, aby sme sa v nej cítili dobre a aby navyše dobre vyzerala. Pozrite sa na to.

Stačia detaily, aby izba nabrala osobitý ráz. V jednom prípade je to okrúhle zrkadlo bez rámu či čierny kovový stolík, v druhom výrazné čelo postele a dizajnové lampy so stolíkom. V oboch prípadoch je to všetko zariadenie, ktoré sa v izbe nachádza a viac nie je treba. Práve to je minimalizmus - otvorenejší priestor, žiadne zbytočné veci, a predsa dostatok tepla a útulnosti.

Svetlý priestor s čiernym detailom.
Svetlý priestor s čiernym detailom.
Zdroj: House Beautiful

Nechajte sa inšpirovať ďalšími minimalisticky zariadenými spálňami v našej GALÉRII. Uviddíte, že to nie je o množstve vecí, ale len správnom výbere tých najdôležitejších.

autor:  Gabi
4.10. 2021 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy