10.1. 2020 21:00

Až 20 kreatívnych inšpirácií ak staviate alebo prerábate

10.1. 21:00

Až 20 kreatívnych inšpirácií ak staviate alebo prerábate

Stavba vlastného domčeka alebo blížiaca sa prerábka ponúkajú vynikajúcu možnosť, ako svoje bývanie ozvláštniť. Skúste to s našimi kreatívnymi inšpiráciami.

Všade okolo nás je mnoho priestoru, ktorý môžeme užitočne a neraz aj vtipne pretvoriť.

Schodisko

V rodinných domoch či na chate aspoň jedno určite objavíte. Zvyčajne je priestor pod ním atypický a neumožňuje umiestniť bežne predávaný nábytok. Napadlo vám niekedy, že by ste pod schody mohli umiestniť malý kútik na čítanie? Vaše deti sa tam budú cítiť ako Harry Potter! V priestore pod schodmi možno vytvoriť aj útočisko pre domáceho miláčika alebo tam zakomponovať knižnicu či dokonca vinotéku! A čo takto vytvoriť police na mieru, napríklad na topánky?

Využite miesto v kuchyni trochu inak

Ak máte možnosť plánovať, skúste to menej zvyčajným spôsobom. Neplánujte veci tak, ako to vyhovuje iným ľuďom, ide o vašu domácnosť. Čo takto využiť dva menšie priestory v kuchyni dvomi umývačkami? Ocenia to hlavne väčšie domácnosti.

Až 20 kreatívnych inšpirácií ak staviate alebo prerábate
Zdroj: buzzfeed.com

 

Jednu umývačku môžete využívať na menšie riady - zvyčajne ide o poháre i iné drobnejšie predmety, ktoré sa nakopia rýchlo, druhú - väčšiu, naopak môžete zapnúť menej často a využívať na hrnce a na veľké riady. Ak nevaríte denne, iste viete, že púšťať poloprázdnu umývačku kvôli pár pohárom, nie je rentabilné.

Skúste pohľadať tzv. hluché miesta

Na čo je vám sokel, za ktorým sa pod skrinkami ukladá akurát tak špina? Premeňte ich na ploché zásuvky s dostatkom priestoru na dosky, plechy či iné ploché ale rozmerné predmety.

Tajná miestnosť

Tajné miestnosti nie sú vyhradené len pre aristokraciu žijúcu na svojich starobylých sídlach. Technická miestnosť či pokojná pracovňa, to všetko môžete mať mimo zvedavých zrakov ostatných členov domácnosti. Pokojne aj zamaskované za pohyblivou knižnicou či dokonca schodiskom, ktoré sa dá diaľkovo nadvihnúť! Pokračovanie na 2. strane.

O tom, že kreativite sa medze nekladú, sa presvedčíte v našej galérii.

Až 20 kreatívnych inšpirácií ak staviate alebo prerábate
Zdroj: buzzfeed.com

 

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
10.1. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44