2.5. 2021 18:00

13 rád pre kuchyňu vašich snov: Čo je v nej najdôležitejšie?

2.5. 2021 18:00

13 rád pre kuchyňu vašich snov: Čo je v nej najdôležitejšie?

Foto: Ikea, Brayer Design, Dulux, Next, Laura Ashley, Cult Furniture, Sainsbury’s, archív firiem

Vedeli ste, že najviac času počas zariaďovania nového bývania strávime rozmýšľaním nad kuchyňou? Je to preto, že musí spĺňať veľa vecí a môže mať množstvo podôb.

Bude mať tvar písmena U, L alebo to bude klasika? Dáte si k linke ostrovček alebo barový pult? Rozloženie kuchynskej linky závisí od viacerých vecí. Tou hlavnou je, samozrejme, rozmer miestnosti, teda priestor, ktorý máte k dispozícii. Nie každý má možnosť zvoliť si takzvanú účkovú kuchyňu s ostrovčekom. Aj tá najmenšia kuchyňa však dokáže uspokojiť vaše kulinárske potreby. Len sa pri jej návrhu musíte zamerať na praktickosť a využiť priestor na maximum. Naše tipy vám určite pomôžu.

Na čo si dávať pozor pri výbere kuchyne?

V prvom rade treba zhodnotiť veľkosť priestoru a jeho prepojenie s jedálenskou, respektíve obývacou časťou. Kuchynský priestor rozdeľte na zóny uskladnenia a chladenia potravín, na umývaciu zónu, zónu pracovnú a varnú. Podľa toho v návrhu rozmiestnite aj spotrebiče. Dôležité je tiež správne osvetlenie a odsávanie pachov. Odporúčame odsávač s veľkým výkonom a najmenšou hlučnosťou. Správne naplánovanie kuchyne vám ušetrí nemalé financie a poskytne želaný komfort.

autor:  Jana Vrbová
2.5. 2021 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy