7.2. 2018 16:00

10 tipov ako účelne zariadiť malú spálňu tak, aby vás nenudila

7.2. 2018 16:00

10 tipov ako účelne zariadiť malú spálňu tak, aby vás nenudila

Foto: Freshome.com

Ak je rozmer vašej spálne malý, ešte to neznamená, že nemôže byť praktický a účelný. Čo ale bude nevyhnutné, naučiť sa pracovať s priestorom. Myslite na to, že aj malá spálňa môže byť štýlová a praktická.

>>> Stačí klik a ste vo fotogalérii <<<

Viete o tom, že malá spálňa, pokiaľ je správne zariadená, je hotovým požehnaním pre spánok? V malých priestoroch sa podľa istého univerzitného prieskumu relaxuje oveľa lepšie ako vo veľkých – otvorených miestnostiach.

Tu sú sľúbené tipy:

1. Úložný priestor pod posteľou

Priestoru na odkladanie vecí nikdy nie je dosť. V malej spálni o to viac. Kúpte si preto posteľ s úložným priestorom, získate cenné zásuvky na odkladanie všetkého možného. Ak takú posteľ nemáte, dajte pod tú svoju rôzne ozdobné koše, dekoratívne krabice alebo plastové boxy.

Zásuvky pod posteľou vyriešia problém s nedostatkom miesta.
Zásuvky pod posteľou vyriešia problém s nedostatkom miesta.
Zdroj: Freshome.com

Časť prvá: 10 tipov ako účelne zariadiť malú spálňu tak, aby vás nenudila

2. Do výšky

Ak máte vysoké stropy, šup s posteľou nad úroveň podlahy. Vznikne tak pod ňou ďalší úložný priestor, zázemie pre pracovný kútik alebo miesto na pohodlné sedenie.

3. Pridajte tapety

To, že je vaša spálňa malá, ešte neznamená, že musí byť aj nudná. Pridajte odvážny vzor na jednu stenu alebo nad čelo postele. Pozor však na veľkosť vzorov. Ideálne sú malé geometrické tvary, kvety alebo len jemný metalický odlesk na potlači.

Tapeta za čelom postele je štýlová.
Tapeta za čelom postele je štýlová.
Zdroj: Freshome.com

Poradíme vám, ako zvoliť to správne osvetlenie do spálne

4. Buďte kreatívni s policami

Police sú skvelé. Môžete ich umiestniť kdekoľvek potrebujete, dokonca nimi môžete nahradiť klasický nočný stolík, zavesiť ich nad čelo postele, písací stôl alebo aj vyplniť priestor medzi skriňami.

5. „Pozametať“ podlahu

Všetky drobnosti treba dať preč zo zeme. Skutočne! Upracte si podlahu, neuveríte, aký veľký efekt dosiahnete tým, že zo zeme odložíte noviny, knihy a časopisy alebo rozhádzané cd-čka. 

autor:  Kristína Falťanová
7.2. 2018 16:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44