28.7. 2011 7:00

10 krokov k feng-shuei bývaniu

28.7. 2011 7:00

10 krokov k feng-shuei bývaniu

Všetci už iste dobre viete, aký je zaujímavý pohľad na náš život a bývanie prostredníctvom starobylého čínskeho učenia feng-shuei. Poďme si teda zhrnúť desať krokov, po ktorých k nemu postupne prídeme.

10 krokov k feng-shuei bývaniu

Cieľom feng-shuei je využívať okolitú energiu pre vlastné ciele, zvyšovať jej kvalitu, harmonizovať ju a tým zlepšovať svoj život. Harmónia a vyváženie energie sú rozhodujúce faktory feng-shuei. Každá budova, rodinný dom, byt, či jednotlivé miestnosti sú energetickými poľami a žijú svojím vlastným energetickým životom.

Prvý krok
Pokiaľ sa chystáte rozmiestňovať nábytok, mali by ste myslieť na to, ako sa vo vašom budúcom príbytku budete pohybovať. Pokojne si môžete nakresliť plánik, akými smermi a odkiaľ a kam budú smerovať vaše obvyklé kroky a podľa toho by ste nábytok mali rozmiestniť. Môžete tak predísť vytváraniu tokov negatívnej energie.

Druhý krok
Váš príbytok vlastne ilustruje váš život. Množstvo kútov a rohov vám totiž bráni v plynulom pohybe, čo v podstate znamená, že ani váš život neplynie tak hladko, ako by mal. Prekážky, či už vo vašom dome alebo vo vašom živote, totiž bránia v dosiahnutí cieľov.

Tretí krok
Ak sa chcete vo svojom bývaní riadiť zásadami tejto starej filozofie, ako prvé by ste sa mali zhlboka nadýchnuť a vojsť do svojho bytu či domu s uvoľnenou mysľou. Na základe vašich pocitov spoznáte, či má tento priestor pozitívny alebo negatívny náboj. Potom o svojich pocitoch premýšľajte a analyzujte, či sa v tomto prostredí cítite dobre alebo zle.

Štvrtý krok
Mali by ste urobiť jedno – vyhádzať všetko nepotrebné. Veci, ktoré zbytočne zavadzajú, brzdia totiž prúdenie životnej energie čchi. Týka sa to aj vecí z vašej minulosti, na ktorých ste emocionálne závislí. Tie vás udržiavajú v minulosti, často bolestivej, a bránia vám hľadieť s nádejou do budúcnosti. Preto sa zbavte všetkého nepotrebného a zbytočného.

Piaty krok
Piatym krokom je upratovanie. Starostlivo a zodpovedne dajte svoje bývanie z každej strany do poriadku, pretože neporiadok takisto brzdí prúdenie energie čchi. Čistota a poriadok navyše veľmi pozitívne vplývajú na vašu myseľ a rovnako ja telo. Už len samotný proces upratovania dáva vášmu bytu a tiež vám nový, pozitívny náboj a smerovanie.

Šiesty krok
Ďalším dôležitým krokom na ceste za harmóniou je správna voľba farieb vo vašom interiéri. Tie vás totiž dokážu buď upokojiť alebo povzbudiť k činnosti, alebo rozrušiť a znepokojiť. Z hľadiska feng-shuei platia určité farebné pravidlá pre jednotlivé miestnosti. Napríklad studené farby opticky zväčšujú priestor, teplé ho naopak zmenšujú. Farbami môžete jednotlivé priestory povzniesť, zviditeľniť a rozprúdiť v nich energiu.

Siedmy krok
Vhodné miesto pre obývačku je blízko ku vchodu, kreslá a stoličky rozmiestnite tak, aby z nich bolo vidieť na vchod do miestnosti. Sedávajte striedavo na všetkých stoličkách.

Ôsmy krok
Kto pracuje pri sporáku, mal by vidieť bez otáčania na dvere, alebo si zavesiť pred seba zrkadlo. Kohútiky utesnite, kvapkajúca voda totiž „odplavuje“ peniaze. Podobne aj viditeľné vodovodné potrubie.

Deviaty krok
Kúpeľňa a toaleta by ideálnom prípade mali byť na okraji domu či bytu, nie v strede. Z pohľadu feng-shuei by to mali byť oddelené miestnosti, a to aspoň čiastočne. S odtekajúcou vodou „odtekajú“ peniaze i láska. Dvere majte zavreté a dovnútra i zvonka zaveste na steny zrkadlá. Symbolicky tak zmiznú.

Desiaty krok
V spálni cez deň vetrajte a majte vyhrnuté rolety, priamo na posteľ by ale slnečné svetlo dopadať nemalo. Nohy postele by nemali smerovať priamo ku dverám, a ak sú nad hlavou trámy, treba ich prekryť. Posteľ by sa nemala odrážať v zrkadle. Takisto nemajte v spálni ostré svetlo ani hrany.

Zdroj: samara
28.7. 2011 7:00
Diskusia ()
Zdieľať článok